13 września 2015 r. - Kraków

Informacje

Małopolska myśli. Festiwal Funduszy Europejskich - Kraków 2015

Miasto legenda, zaprojektowane i zbudowane od podstaw w drugiej połowie XX w. Projekt architektoniczny utrzymany w duchu głównej koncepcji projektanta Tadeusza Ptaszyckiego, łączy w sobie najważniejsze cechy miasta idealnego i miasta ogrodu. Plac Centralny, pobliskie osiedla, budynki huty, a także obiekty kulturalne nawiązują swoją architekturą i urbanistyką do minionych epok: renesansu, baroku, klasycyzmu, a także modernizmu. Nowa Huta - to dziś jedna z dzielnic Krakowa. Przez lata otoczona mitem miasta robotniczego, dzisiaj przekształca się w popularne miejsce do życia oraz atrakcję turystyczną, z wieloma ośrodkami kulturalnymi i sportowymi. Obecnie powstaje nowa strategia dla obszarów poprzemysłowych Nowej Huty, która zakłada spory udział środków unijnych w realizacji planów.

„Kraków Nowa Huta Przyszłości” to wielopoziomowy projekt rozwoju, restrukturyzacji i rewitalizacji dzielnicy. W przyszłości teren ten ma zostać przebudowany i zagospodarowany strefami: technologiczną, aktywności gospodarczej, kulturalną i rekreacyjną.   

Aktualnie, jednym z miejsc rekreacji w Nowej Hucie jest Strefa Com Com Zone przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 6. To właśnie tam, 13 września, rozbrzmiewać będzie Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”.

SPOT ZAPRASZAJĄCY 

Lokalizacja

Wskazówki dojazdu

Kontakt

Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi

ul. Wielicka 72A
30-552 Kraków
tel.: (12) 29 90 940 fax: (12) 29 90 941

Atrakcje

Wystawcy

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

Z wszelkimi nowinkami poligraficznymi są za pan brat! Wydruki, złocenia, zaokrąglanie narożników notesów, wycinanki na ploterze – to dopiero początek atrakcji, które ma do zaoferowania Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza. 

Odwiedzający stoisko zrobią zdjęcie, wydrukują je i wkleją do legitymacji, której następnie zaokrąglą narożniki i ozłocą logotyp szkoły. Będzie można również wciągnąć się w animację komputerową i samodzielnie zaplanować jej kontynuację. Dzieciaki pokolorują przygotowane szablony i zabiorą je do domu. Nieco starsi wytną na ploterze specjalny wzór z folii samoprzylepnej. Ciekawa atrakcja dla lubiących technologiczne nowinki.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Grupa TeamWork FOTOTISZERT.PL: KOSZULKOWY.GURU

Twój rysunek na koszulce? Laurka, szkic, podziękowanie dla bliskiej osoby – co tylko przelejesz na papier wkrótce znajdzie się na tiszercie. Grupa TeamWork FOTOTISZERT.PL przygotowała świetną zabawę, w której to Ty jesteś kreatorem i wizjonerem, a której efekty możesz prezentować wszędzie tam, gdzie się pojawisz. 

Powstałe podczas warsztatów rysunki zostaną zeskanowane, następnie wydrukowane na koszulkach (rozmiar do wyboru) i za niewielką opłatą wysłane w ciągu dwóch dni roboczych pod wskazany adres. Firmowe tiszerty, zarówno dla dzieci jaki i dorosłych, będzie można także wygrać w konkursach organizowanych przez wystawcę. A więc: zaprojektuj własną koszulkę i pokaż światu swoją osobowość!

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Tłocznia Chocznia

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich poznamy ofertę firmy Tłocznia Chocznia. To mobilna tłocznia soków, która (za pomocą hydroprasy) tłoczy sok z owoców i warzyw. Na stoisku wystawcy będzie można skosztować świeżo wyciśniętego soku i zakupić go w większych ilościach dla siebie i całej rodziny. 

Tłocznia Chocznia to firma zajmująca się usługowym tłoczeniem soków, które nie zawierają konserwantów, cukru i dodatkowej wody. Dzięki temu zachowują swą oryginalność i niemal wszystkie korzystne cechy świeżych owoców: pełen bukiet witamin zawartych naturalnie w owocu, błonnik, polifenole i minerały. A to wszystko dzięki temu, że soki z Tłoczni Choczni są niepasteryzowane – mają unikalny smak, wynikający z jakości surowca i pasji tworzenia.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Złote Rączki. Masażyści z dysfunkcją wzroku

Twoje mięśnie są spięte, a ciało potrzebuje relaksu? Bez wahania przyjdź do stanowiska spółdzielni socjalnej Złote Rączki. Będą na Ciebie czekali masażyści – specjaliści w swoim fachu, którzy nie pozwolą, by Twoje ciało odmówiło posłuszeństwa. Mistrzowska usługa Złotych Rączek to masaż na krześle D. Palmer, którą będzie można przetestować podczas wizyty. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z konsultacji z dyplomowanymi masażystami w zakresie profilaktyki i leczenia z wykorzystaniem masażu oraz wpływu masażu na organizm człowieka. 

Złote Rączki przygotowały dla odwiedzających tzw. recepty na zdrowie, czyli zniżki na zabiegi w gabinecie. Należy podkreślić, że masażyści Złotych Rączek to osoby z dysfunkcją wzroku, dlatego na stoisku odbędzie się zbiórka „Generator pozytywnej energii”, umożliwiająca wsparcie reintegracji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych masażystów.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

PPHU BODMAN Bogusław Maniak

Metoda sitodruku polega na przeciąganiu farby drukarskiej przez wcześniej przygotowane sito. Farba, która przechodzi przez niezakryte oczka siatki zostaje nadrukowana na koszulce. Dzięki firmie BODMAN przekonamy się, czym jest najpopularniejsza i najbardziej ekonomiczna metoda druku. 

Specjalne pokazy druku wzorów na odzieży metodą sitodruku pozwolą na samodzielne wydrukowanie koszulki przez uczestników imprezy. Żywe i nasycone kolory oraz specjalne efekty farb (efekt kropli, świecące w nocy, puchnące – 3D) to gwarancja wyjątkowej aplikacji na koszulce. Dodatkowo firma przedstawi ofertę swoich gadżetów reklamowych.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

3D FLY

Czy wiesz, że wydrukować można nawet części do maszyn, protezy, ozdoby do domu, biżuterię czy modele architektoniczne? Wszystko dzięki drukowaniu przestrzennemu, czyli nowoczesnej technologii 3D. Tajniki tej innowacyjnej metody przybliży nam firma 3D Fly, która przygotowała wyjątkowe warsztaty dla odwiedzających. Na stoisku, prócz możliwości kupna firmowych produktów, będzie można wziąć udział w warsztatach „Tajniki druku 3D”. Uczestnicy zobaczą czym jest praca na drukarce 3D, poznają podstawy projektowania w oprogramowaniu 3D oraz zaprojektują model 3D na komputerze. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie rysunkowym z nagrodami „Zaczarowany ołówek”. 

Firma 3D Fly zajmuje się drukowaniem 3D metodą FDM. W jej ofercie znajduje się: przygotowanie modelu do druku, drukowanie do postaci rzeczywistej, a także szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii skupiających się na szybkim prototypowaniu.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Powiat Limanowski

Co ma do zaoferowania Powiat Limanowski? Naprawdę wiele, o czym przekonamy się na stoisku tego wystawcy. To m.in. oferta bezpłatnej wypożyczalni sprzętu sportowego na trasach wokół Mogielicy. Będzie można także obejrzeć sprzęt do uprawiania turystyki aktywnej w Powiecie Limanowskim. 

Narciarskie trasy biegowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą są doskonałym miejscem aktywnego spędzania czasu dla miłośników sportu. Latem i zimą wędrowców zachwycają niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry. W sezonie letnim trasy są uzupełnieniem szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych czy konnych.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

MAKUK hand made Dorota Sentysz

Delikatna biżuteria podkreśla piękno kobiecej urody. Szukasz czegoś dla siebie lub bliskiej osoby ale w gąszczu błyskotek rzadko znajdujesz coś odpowiedniego? Zapraszamy do stoiska Makuk hand made Doroty Sentysz. 

Podczas warsztatów będziesz mógł samodzielnie wyczarować (lub zakupić) autorską biżuterię wykonaną techniką koronki frywolitkowej i szydełkowej. Stoisko będzie obfitowało w różnego rodzaju akcesoria do tworzenia własnej i niepowtarzalnej biżuterii. Będzie można wziąć udział w warsztatach z robienia wisiorków czy biżuterii szydełkowej. Na najmłodszych czekać będzie zabawa z koralikami, z których powstaną przepiękne naszyjniki. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a przy odrobinie cierpliwości powstaną wyjątkowe drogocenne kolekcje.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”

Miłośników Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” nie trzeba będzie namawiać do odwiedzenia stoiska podczas Festiwalu Funduszy Europejskich. Dotychczas Muzeum zgromadziło niemal 7 tys. muzealiów oraz ponad 12 tys. archiwaliów. Są to głównie dary Żołnierzy AK i ich rodzin rozsianych po całym świecie, a pamiątki historyczne mają często charakter eksponatów-relikwii. 

Na stoisku wystawcy odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Ponadto będzie można wziąć udział w rodzinnych grach i rozwiązać łamigłówki. Ideą Muzeum AK jest przedstawienie całościowego obrazu polskiego podziemia wraz z jego duchowa genezą oraz kształtu jego dziedzictwa patriotycznego aż po współczesność.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice

Ich największą atrakcją przyrodniczą jest Rezerwat Skamieniałe Miasto. To rozrzucone na południe od centrum Ciężkowic zgrupowanie skał, które od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako miejsce tajemnicze. Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza do swojego stoiska, w którym m.in. poznamy legendy o rycerzu skąpcu, który umarł z pragnienia pilnując wejścia do groty czy o prawym pustelniku, któremu pozwolono opuścić miasto przed skamienieniem. 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice prowadzi wielokierunkową działalność rozwijającą i zaspokajającą potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnia i promuje atrakcje rejonu Pogórza Ciężkowickiego i kultury lokalnej w kraju i za granicą. Na stoisku wystawcy zapoznamy się z materiałami promocyjnymi tego niezwykłego miejsca.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Czarny Groń

Z nimi nuda się nie uda! Animatorzy ze stoiska Czarny Groń zapraszają do zabawy. Na najmłodszych będzie czekał Pingwin, który zatańczy z nimi tańce-łamańce i wystąpi w swoim specjalnym pokazie „tańca Pingwina”. Podczas warsztatów rycerskich każdy będzie mógł przygotować swoją własną zbroję! A na stoisku będą się odbywały zabawy plastyczne i manualne: z malowankami, kolorowankami i wycinankami. Oprócz Pingwina – pluszowego przyjaciela najmłodszych – równolegle będą prowadzone zabawy ruchowe dla wszystkich chętnych. Dla każdego dziecka przewidziane są drobne upominki.

Czarny Groń to nowoczesny obiekt turystyczny w miejscowości Rzyki, nieopodal Wadowic i Andrychowa. Hotel, będący częścią kompleksu hotelowo-turystycznego Czarny Groń, nazwę wziął od szczytu, u którego stóp się znajduje. Oprócz noclegów i doskonałej kuchni, Czarny Groń oferuje swoim klientom atrakcje tematyczne, np. Wakacje u Pingwina, Narty Latem czy Szalone Urodziny.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Politechnika Krakowska, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego

Politechnika Krakowska przygotowała coś specjalnego dla umysłów ścisłych. W ramach prezentacji oferty Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego będzie można zobaczyć i przetestować urządzenia wykorzystywane do badań energooszczędności budynków, np. Blower Door test, kamerę termowizyjną czy przeprowadzić badanie mikroklimatu. Zainteresowani budownictwem energooszczędnym będą mogli zasięgnąć porad u specjalistów. Odbędą się także konkursy wiedzy o energooszczędności z atrakcyjnymi nagrodami. 

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE) to innowacyjna jednostka Politechniki Krakowskiej, której celem jest nawiązywanie partnerskiej sieci współpracy pomiędzy nauką i biznesem. MCBE jest uczelnianym centrum z dobrze wyposażonym zapleczem badawczo-rozwojowym, prowadzącym działalność usługową, doradczą, informacyjną, szkoleniową, promocyjną w zakresie transferu innowacyjnych technologii, przedsiębiorczości oraz stymulowania nowatorskich projektów w obszarze niskoenergetycznego budownictwa.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Mago – Bawełniany Raj

Rękodzieło jest dziś utożsamiane z luksusem. I trudno się temu dziwić, kiedy przyglądamy się oryginalnym przedmiotom projektu Mago – Bawełniany Raj. Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich będzie można zakupić ręcznie wykonane zabawki, artykuły niemowlęce oraz dekoracje do wystroju wnętrz. Wszystko zostało uszyte z najwyższej jakości tkanin. 

Mago – Bawełniany Raj przygotowało coś specjalnego dla miłośników rękodzieła. Na stoisku wystawcy będzie można przejść kurs szycia np. gustownej broszki. Krok po kroku dowiemy się jak z kawałków materiału wyczarować piękną biżuterię. Na aktywnych uczestników będą czekały konkursy z nagrodami.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Wood & Crafts

W czasie Festiwalu Funduszy Europejskich odwiedzimy stoisko Wood & Crafts. Będziemy tam świadkami pokazu malowania i zdobienia przedmiotów z drewna w dwóch technikach: kreatywnego malowania oraz transferu. Chętne osoby same pomalują wybrane przedmioty. Dla najmłodszych przygotowano konkurs rysunkowy z wyjątkowymi nagrodami. 

Wood & Crafts to firma, która specjalizuje się w tworzeniu niepowtarzalnych przedmiotów z naturalnych surowców. W swoich pracach wykorzystuje drewno, papier, bawełnę, ekologiczne farby i woski.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Haft Artystyczny „Szarotka”

Nietypowo, a zarazem ekskluzywnie - dzięki haftowym zdobieniom nikt nie odmówi Ci oryginalności. Przekonać się do tego będzie można podczas Festiwalu Funduszy Europejskich. Na stoisku studia haftu "Szarotka" odbędą się pokazy haftu komputerowego, który jest najtrwalszą metodą zdobienia odzieży użytkowej i firmowej (logotypy), ale również ubranek dziecięcych, dodatków okolicznościowych i prezentów. Będzie można także zakupić niezwykłe wyroby firmy. 

Studio Haftu "Szarotka" to firma, która oferuje szeroko pojęte usługi haftu komputerowego. Nowoczesna maszyna wykorzystywana do projektowania haftu pozwala na wykonanie oryginalnego pomysłu klienta. Można u nich zamówić dodatki ślubne i okolicznościowe, a także prezenty z okazji urodzin, imienin, narodzin dziecka itp.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Krynicka

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich będzie się działo! „Goprowcy“ z Grupy Krynickiej pokażą w jaki sposób ratują ludzkie życie i zdrowie podczas wypadków w górach. Zaprezentują także sprzęt ratowniczy i pojazdy, którymi przemierzają górskie szlaki, spiesząc z pomocą poszkodowanym. Górskie Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe czuwają nad bezpieczeństwem turystów w małopolskich górach. 

Grupa Krynicka jest jedną z 7 Grup Regionalnych GOPR. Teren działania Grupy Krynickiej to powiaty nowosądecki i gorlicki w Małopolsce oraz jasielski na Podkarpaciu – pasma górskie Beskidu Sądeckiego (pasmo Radziejowej i pasmo Jaworzyny) oraz zachodnia cześć Beskidu Niskiego.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów Spółka Akcyjna

Kto choć raz odwiedził Krynicę-Zdrój ten wie, że znajdzie tam najlepszą wodę o działaniu leczniczym. Jednak jeśli ktoś w najbliższym czasie nie może wybrać się do miasta w Beskidzie Sądeckim, zapraszamy na Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Będzie można tam skosztować i poznać właściwości naturalnej wody mineralnej Kryniczanka, bogatej w magnez i wapń. Zainteresowanych wodami leczniczymi: Jan, Zuber, i Słotwinka, nie ominie możliwość ich degustacji. 

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów czerpie z bogatej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, wykwalifikowanej kadry medycznej oraz doskonałej bazy zabiegowej. Baza hotelowo-sanatoryjna zlokalizowana jest w samym sercu uzdrowiska, w Nowym i Starym Domu Zdrojowym, Patrii oraz Nowych Łazienkach Mineralnych.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Ekokropka Anna Janik

Ekologicznie nie znaczy nudno! Przekonuje o tym firma Ekokropka Anny Janik, która podczas Festiwalu Funduszy Europejskich zaprezentuje swoje nietuzinkowe ekologiczne akcesoria, m.in. kolorowe kocyki, poduszki, oprawki, czapki, kominy i apaszki. Dodatkowo na stoisku wystawcy będzie można nauczyć się robienia materiałowych ośmiornic czy kukiełek z plastikowych nakrętek. 

Ekokropka to firma zajmująca się sprzedażą produktów ekologicznych oraz szytych własnoręcznie akcesoriów dla domu i dziecka. To m.in. chusty i nosidła ergonomiczne oraz zabawki ekologiczne. Dodatkowo oferta została wzbogacona o oryginalne, wykonywane głównie na zamówienie: poduszki, kocyki, apaszki, termofory z pestkami wiśni, zabawki dekoracyjne i inne.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Teatr Łaźnia Nowa

„Dbaj o higienę myślenia” – tak głosi hasło umieszczone na szyldzie Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Jak to zrobić? Najlepszym sposobem jest sprawdzenie repertuaru, wybór interesującej nas sztuki i pójście do teatru. To spowoduje, że zadbamy zarówno o higienę jak i kreatywność myślenia. O pozytywach jakie niesie ze sobą chodzenie do teatru będziemy mogli się przekonać podczas Festiwalu Funduszy Europejskich. Na stoisku wystawcy zapoznamy się z repertuarem na nowy sezon, a także weźmiemy udział w grach i konkursach z nagrodami.

Teatr Łaźnia Nowa proponuje widzom nie tylko klasyczne spektakle, ale także ma w swojej ofercie inne aktywności, m.in. koncerty, wystawy, festiwale, pokazy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty. Najważniejszym festiwalem organizowanym przez Łaźnię Nową jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

W przestrzeni przygotowanej przez Muzeum do dyspozycji będą piłki plażowe, leżaki oraz otwarta przestrzeń twórcza, gdzie każdy będzie mógł stworzyć własną pracę inspirowaną wybranym dziełem sztuki z kolekcji MOCAK-u. Na stoisku będzie można zapoznać się z działalnością Muzeum oraz zakupić jego najnowsze wydawnictwa.

Podczas Festiwalu nie zabraknie twórczych warsztatów, np. „Nietypowe witraże” czy „Oto ja!”. Przez cały dzień będzie trwał również konkurs na pracę inspirowaną wybranym dziełem sztuki z kolekcji MOCAK-u. Reprodukcje dzieł będą dostępne na stoisku. Pracę można przynieść bądź wykonać na miejscu. Wśród uczestników rozlosowana zostanie lekcja muzealna dla całej klasy oraz 10 nagród w postaci publikacji i gadżetów Muzeum. Dodatkowa nagroda specjalna zostanie przyznana przez pracowników Muzeum. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z losowaniem nagród odbędzie się o godz. 18 na stoisku. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o wygranej mailowo oraz telefonicznie.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

W czasie Festiwalu Funduszy Europejskich nie zabraknie porad zdrowotnych. Na stoisku Szpitala Uniwersyteckiego odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnej porady dietetyków, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dieta w leczeniu poszczególnych chorób, dokonać analizy składu ciała, nauczyć się profilaktyki raka piersi czy też skontrolować ciśnienie.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest miejscem, w którym pacjenci otrzymają zarówno szybką diagnostykę, jak i skuteczne leczenie. To placówka bezpieczna i przyjazna, charakteryzująca się̨ interdyscyplinarnym, zintegrowanym i nowoczesnym podejściem do hospitalizacji i opieki, posiadająca unikalną w naszym makroregionie aparaturę̨. W szpitalu stosowane są najnowsze osiągnięcia medycyny w diagnostyce i leczeniu, takie jak radioterapia protonowa nowotworów oka, interwencyjne leczenie ostrych udarów mózgu czy szybka i kompleksowa, wielospecjalistyczna pomoc ofiarom wypadków i zdarzeń masowych w referencyjnym dla całego regionu Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Atelier Salon Stolarki Budowlanej

Czy ktoś kiedyś uczestniczył w pokazie „jak trudno wybić szybę”? Jeśli nie, to zapraszamy na stoisko Atelier Salonu Stolarki Budowlanej. Będzie tam można skorzystać z porady ekspertów na temat produktów innowacyjnych w zakresie stolarki budowlanej, m.in. okien nowej generacji oraz drzwi w formie 3d. Podczas gdy rodzice dowiedzą się o możliwościach, jakie warto zastosować we własnym domu, najmłodsi pobawią się z animatorem zabaw i wyszaleją na zjeżdżalni.

Atelier Salon Stolarki Budowlanej stawia na dynamiczny rozwój w zakresie nowoczesnych systemów okiennych, drzwi i rolet. Wymagający klienci na pewno znajdą coś dla siebie dzięki zastosowaniu nowoczesnego wzornictwa oraz bogatej palety kształtów i kolorów. Dbałość o każdy detal podnosi standard bezpieczeństwa produktów, dlatego firma oferuje różnego rodzaju dodatki: specjalistyczne okucia, bezpieczne klamki oraz szyby utrudniające włamanie.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Watch This!

Unikatowa biżuteria upcyklingowa. Brzmi tajemniczo? Zapraszamy do stoiska Watch This! Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i zakupić oryginalne produkty firmy. Będzie można wykorzystać z pozoru zużyte materiały i stworzyć z nich niecodzienne projekty. Dla dzieci przewidziane są warsztaty tworzenia zabawek z puszek, rolek papierowych itp. Połączone zostaną z pogadanką na temat sposobów ochrony środowiska poprzez art-recykling.

Watch This! to krakowska firma, istniejąca na rynku od 2014 roku. Należy do Stowarzyszenia Twórców Biżuterii Ręcznie Robionej. Tworzy biżuterię handmade z mechanizmów zegarkowych: pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki, spinki do mankietów oraz elementy wystroju wnętrz. Ich oferta skierowana jest do miłośników oryginalnej biżuterii upcyklingowej, która poza walorami estetycznymi przyczynia się do ochrony środowiska. Wyznacznikiem firmy są trzy określenia: piękno, unikalność, ekologia.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Medcube Sp. z o.o.

Można śmiało powiedzieć, że w tym miejscu małe dzieci znajdą wszystko, co najlepsze – dużo zabawy pod okiem fachowców. Na stoisku Klubu Dziecięcego Centrum Małego Dziecka odbędą się zajęcia edukacyjne, konkursy z nagrodami, zabawy i gry dla dzieci, warsztaty dla odwiedzających, porady psychologiczne, neurologopedyczne, fizjoterapeutyczne oraz ruchowe aktywności na scenie.

Klub Dziecięcy Centrum Małego Dziecka, to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach: rozwojowych, psychologicznych i społecznych. To miejsce, w którym maluchy od pierwszego roku życia, mogą poznawać ciekawy i nieodgadniony dotąd dla nich świat. Program wychowawczo-opiekuńczy klubu ma na celu stymulowanie rozwoju dziecka poprzez aktywizację sfery psychomotorycznej, emocjonalnej i społecznej. Zajęcia zostały podzielone na zabawy manipulacyjne, ruchowe, umuzykalniające, dydaktyczne i ogólnorozwojowe.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Jolanta Wiertek

Prezentacja wyjątkowej kolekcji ubranek do chrztu: sukienek, bolerek, płaszczyków, spodenek, bucików, opasek, wianuszków. Możliwość założenia zamówienia, wszystkie ubranka są spersonalizowane.

Na stoisku atrakcją będzie losowanka dziewczęca - w wyjątkowo atrakcyjnej cenie będzie można nabyć niespodziankę w postaci losowo wybranej: opaski do włosów, wianuszka, zestawu spineczek lub gumek do włosów.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

KATJA handmade

Pokaz wykonywania wianków oraz prezentacja wyrobów firmy: ubranek i dodatków dla chłopców i dziewczynek oraz akcesoria do sesji fotograficznych.

Atrakcją stoiska będzie losowanka chłopięca - w wyjątkowo atrakcyjnej cenie będzie można zakupić niespodziankę w postaci losowo wybranej: muszki chłopięcej, krawacika lub szeleczek.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Labsters Anna Surma

Labs in Town to miejsce, które zaraża kreatywnością i inspiruje. Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich na stoisku wystawcy będą prezentowane przedmioty, które można wykonać podczas warsztatów stolarskich. Przekonamy się, czym tak naprawdę jest portal Labs in Town, promujący zajęcia warsztatowe oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Przez cały dzień będzie można zakupić przedmioty wykonywane w czasie kreatywnych zajęć oraz wziąć udział w warsztacie sitodruku.

Labs In Town to pierwsza i jedyna w Polsce tematyczna platforma sprzedaży typu marketplace dedykowana wyłącznie  zajęciom kreatywnym, warsztatom, kursom i szkoleniom organizowanym w konkretnym mieście. Labs In Town buduje wokół portalu społeczność Labsterów, osób aktywnych, które nawzajem inspirują się do działania, a na warsztat biorą swój wolny czas. Paleta możliwości jest ogromna: od warsztatów stolarki i szycia, przez warsztaty filmowe po kulinarne odkrycia.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie

Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie przekonuje, że jest szkołą nowoczesną, ale z 40–letnim doświadczeniem. To placówka kształcąca w branży budowlanej, architektonicznej i instalacyjnej. Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich zaprezentuje sprzęt techniczno-dydaktyczny i pomiarowy, zakupiony ze środków unijnych. Dzięki temu zobaczymy, jak w praktyce używana jest kamera termowizyjna oraz sprawdzimy, w jaki sposób działa zestaw demonstracyjny odnawialnych źródeł energii. 

Zainteresowani ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie (w tym zarówno młodzież, jak i dorośli) będą mogli porozmawiać o korzyściach wynikających z podjęcia nauki w tej placówce. Zafascynowanych pokazami z użyciem prezentowanego sprzętu, zapraszamy do zapoznania się z ulotkami i folderami informacyjnymi o idei, zakresie rzeczowym i korzyściach z realizowanych i eksploatowanych projektów.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze

„Stop” nudzie, podczas Festiwalu Funduszy Europejskich, powie Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Na stoisku wystawcy będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych „Folkowy design”, w czasie których powstaną ludowe korale i bransolety oraz będzie można ozdobić koszulki motywami góralskimi i krakowskimi. W akcji plastycznej „Zatorski Stragan Bajek w Dolinie Karpia” chętni pokolorują ogromną makietę Doliny Karpia, namalują zatorskie karpiki lub stworzą magiczne makijaże na twarzy. Będzie można również zobaczyć wystawę ceramiki z pracowni ROK Zator i własnoręcznie wykonać medalion ROKuś.

Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze prowadzi bardzo szeroką działalność edukacyjną, kulturalną i artystyczną, dzięki której animuje, rozwija pasje i tworzy nowy wymiar kultury. Jednym z wydarzeń jest Festiwal Małopolska Wielu Kultur. To prezentacja bogactwa kulturowego Małopolski, począwszy od klimatów związanych z Krakowem, poprzez folklor góralski, mniejszości narodowe, aż do regionu Doliny Karpia.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich będzie można porozmawiać ze specjalistami ds. Funduszy Europejskich na temat nowych środków unijnych dla Małopolski na lata 2014-2020. Dowiesz się wszystkiego o możliwościach, terminach i kryteriach otrzymania wsparcia. W Punkcie Informacyjnym otrzymasz rzetelne, kompleksowe informacje na temat dostępnych w Małopolsce Funduszy Europejskich, np. na założenie własnej firmy.  

Fantastyczny pomysł na biznes rodzi się w Twojej głowie? Uzależniony jesteś jednak od środków finansowych, których brak nie pozwala tego pomysłu wcielić w życie? Nie martw się na zapas! Przyjdź do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Małopolsce. Skorzystasz z pakietu informacji na temat możliwości, terminów i etapów, które trzeba przejść, by otrzymać dofinansowanie.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 13:00

Koncerty

Górolicki

Dzieci z przedszkola „Górolicki” w Suchem wykonają regionalny program artystyczny. To wychowankowie wspierani przez Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza. Na scenie odbędą się zabawy integrujące dla najmłodszych o charakterze regionalnym. W trakcie występu dzieci będzie przygrywała kapela.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 15:00

Teddy Jr.

Teddy Jr. to międzynarodowy zespół folk-grunge pochodzący z Krakowa. Koncertowali już we Francji, Niemczech, Holandii. Członkowie zespołu Teddy Jr. to Paweł Cieplak, Damian Pławecki i Michał Bigulak.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 18:00

Maryla Rodowicz

Gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz, której koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Piosenkarka zaśpiewa swoje największe przeboje, dzięki którym nieprzerwanie utrzymuje się na szczytach list przebojów.

Data i godzina atrakcji: 13 września 2015 roku 20:00