12 lipca 2015 r. - Oświęcim

Informacje

Oświęcim – miasto usytuowane pomiędzy Aglomeracją Śląską a Krakowem, w dolinie rzeki Soły, zaprasza do zwiedzania swoich atrakcji. Położony jest na ważnym szlaku komunikacyjnym, łączącym Śląsk i Małopolskę, Oświęcim może poszczycić się starówką i Zamkiem Piastowskim górującym nad miastem, który obecnie jest siedzibą muzeum miejskiego.

Z gotyckiej wieży obronnej, która jest jedną z najstarszych budowli ceglanych w Małopolsce, rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Oświęcim to także miasto patrzące w przyszłość i korzystające z funduszy unijnych. W ostatnich latach w Oświęcimiu powstało wiele spektakularnych projektów, dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To między innymi nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej o ciekawej bryle architektonicznej, wielojęzycznych zbiorach i salach multimedialnych. Efekty korzystania z funduszy europejskich, nie tylko z terenu Oświęcimia, będzie można zobaczyć podczas "Małopolska myśli o Tobie. Festiwalu Funduszy Europejskich", z udziałem beneficjentów, którzy zaprezentują swoje najciekawsze projekty. Już 12 lipca zapraszamy na Rynek w Oświęcimiu.

SPOT ZAPRASZAJĄCY

Lokalizacja

Wskazówki dojazdu

Kontakt

Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi

ul. Wielicka 72A
30-552 Kraków
tel.: (12) 29 90 940 fax: (12) 29 90 941

Atrakcje

Wystawcy

Grupa TeamWork FOTOTISZERT.PL

Twój rysunek na koszulce? Laurka, szkic, podziękowanie dla bliskiej osoby – co tylko przelejesz na papier wkrótce znajdzie się na tiszercie. Grupa TeamWork FOTOTISZERT.PL przygotowała świetną zabawę, w której to Ty jesteś kreatorem i wizjonerem, a której efekty możesz prezentować wszędzie tam, gdzie się pojawisz. 

Powstałe podczas warsztatów rysunki zostaną zeskanowane, następnie wydrukowane na koszulkach (rozmiar do wyboru) i za niewielką opłatą wysłane w ciągu dwóch dni roboczych pod wskazany adres. Firmowe tiszerty, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, będzie można także wygrać w konkursach organizowanych przez wystawcę. A więc: zaprojektuj własną koszulkę i pokaż światu swoją osobowość!

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

3D FLY

Czy wiesz, że wydrukować można nawet części do maszyn, protezy, ozdoby do domu, biżuterię czy modele architektoniczne? Wszystko dzięki drukowaniu przestrzennemu, czyli nowoczesnej technologii 3D. Tajniki tej innowacyjnej metody przybliży nam firma 3D Fly, która przygotowała wyjątkowe warsztaty dla odwiedzających. Na stoisku, prócz możliwości kupna firmowych produktów, będzie można wziąć udział w warsztatach „Tajniki druku 3D”. Uczestnicy zobaczą czym jest praca na drukarce 3D, poznają podstawy projektowania w oprogramowaniu 3D oraz zaprojektują model 3D na komputerze. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie rysunkowym z nagrodami „Zaczarowany ołówek”. 

Firma 3D Fly zajmuje się drukowaniem 3D metodą FDM. W jej ofercie znajduje się: przygotowanie modelu do druku, drukowanie do postaci rzeczywistej, a także szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii skupiających się na szybkim prototypowaniu.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Tłocznia Chocznia

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich poznamy ofertę firmy Tłocznia Chocznia. To mobilna tłocznia soków, która (za pomocą hydroprasy) tłoczy sok z owoców i warzyw. Na stoisku wystawcy będzie można skosztować świeżo wyciśniętego soku i zakupić go w większych ilościach dla siebie i całej rodziny.

Tłocznia Chocznia to firma zajmująca się usługowym tłoczeniem soków, które nie zawierają konserwantów, cukru i dodatkowej wody. Dzięki temu zachowują swą oryginalność i niemal wszystkie korzystne cechy świeżych owoców: pełen bukiet witamin zawartych naturalnie w owocu, błonnik, polifenole i minerały. A to wszystko dzięki temu, że soki z Tłoczni Choczni są niepasteryzowane – mają unikalny smak, wynikający z jakości surowca i pasji tworzenia.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

MWD Sp. z o.o.

Na stoisku firmy MWD, która reprezentuje Park Miniatur w Inwałdzie, przeniesiemy się do czasów średniowiecza. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Czekają atrakcje rodem z przeszłości: średniowieczny bilard, quizy, gry i zabawy. Miłośników ręcznych wyrobów zapraszamy na warsztaty tkackie oraz wyrobu świec. Na rozstawionych sztalugach będzie można rysować i malować. Na najbardziej kreatywnych czekają nagrody w postaci wejściówek do Parku Miniatur w Inwałdzie.

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie powstał w 2007 roku. Położony jest na ogromnym terenie, na którym miniaturowe budowle wkomponowane są w urzekającą architekturę ogrodową. W dwóch częściach – Świat w miniaturze i Polska w miniaturze – można podziwiać aż 60 doskonale odwzorcowanych cudów architektonicznych. W lecie można, m.in. pojeździć na łyżwach na lodowisku, zwiedzić piramidę Tutenchamona, ślizgać się na gigantycznej zjeżdżalni, obejrzeć seans w kinie 5D czy poszukać wyjścia z zielonego labiryntu.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

PPHU BODMAN Bogusław Maniak

Metoda sitodruku polega na przeciąganiu farby drukarskiej przez wcześniej przygotowane sito. Farba, która przechodzi przez niezakryte oczka siatki zostaje nadrukowana na koszulce. Dzięki firmie BODMAN przekonamy się, czym jest najpopularniejsza i najbardziej ekonomiczna metoda druku. 

Specjalne pokazy druku wzorów na odzieży metodą sitodruku pozwolą na samodzielne wydrukowanie koszulki przez uczestników imprezy. Żywe i nasycone kolory oraz specjalne efekty farb (efekt kropli, świecące w nocy, puchnące – 3D) to gwarancja wyjątkowej aplikacji na koszulce. Dodatkowo firma przedstawi ofertę swoich gadżetów reklamowych.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

MAKUK hand made Dorota Sentysz

Delikatna biżuteria podkreśla piękno kobiecej urody. Szukasz czegoś dla siebie lub bliskiej osoby ale w gąszczu błyskotek rzadko znajdujesz coś odpowiedniego? Zapraszamy do stoiska Makuk hand made Doroty Sentysz. Podczas warsztatów będziesz mógł samodzielnie wyczarować (lub zakupić) autorską biżuterię wykonaną techniką koronki frywolitkowej i szydełkowej. 

Stoisko będzie obfitowało w różnego rodzaju akcesoria do tworzenia własnej i niepowtarzalnej biżuterii. Będzie można wziąć udział w warsztatach z robienia wisiorków czy biżuterii szydełkowej. Na najmłodszych czekać będzie zabawa z koralikami, z których powstaną przepiękne naszyjniki. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a przy odrobinie cierpliwości powstaną wyjątkowe drogocenne kolekcje

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

Z wszelkimi nowinkami poligraficznymi są za pan brat! Wydruki, złocenia, zaokrąglanie narożników notesów, wycinanki na ploterze – to dopiero początek atrakcji, które ma do zaoferowania Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza. 

Odwiedzający stoisko zrobią zdjęcie, wydrukują je i wkleją do legitymacji, której następnie zaokrąglą narożniki i ozłocą logotyp szkoły. Będzie można również wciągnąć się w animację komputerową i samodzielnie zaplanować jej kontynuację. Dzieciaki pokolorują przygotowane szablony i zabiorą je do domu. Nieco starsi wytną na ploterze specjalny wzór z folii samoprzylepnej. Ciekawa atrakcja dla lubiących technologiczne nowinki.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Złote Rączki spółdzielnia socjalna

Twoje mięśnie są spięte, a ciało potrzebuje relaksu? Bez wahania przyjdź do stanowiska spółdzielni socjalnej Złote Rączki. Będą na Ciebie czekali masażyści – specjaliści w swoim fachu, którzy nie pozwolą, by Twoje ciało odmówiło posłuszeństwa. 

Mistrzowska usługa Złotych Rączek to masaż na krześle D. Palmer, którą będzie można przetestować podczas wizyty. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z konsultacji z dyplomowanymi masażystami w zakresie profilaktyki i leczenia z wykorzystaniem masażu oraz wpływu masażu na organizm człowieka. Złote Rączki przygotowały dla odwiedzających tzw. recepty na zdrowie, czyli zniżki na zabiegi w gabinecie. 

Należy podkreślić, że masażyści Złotych Rączek to osoby z dysfunkcją wzroku, dlatego na stoisku odbędzie się zbiórka „Generator pozytywnej energii”, umożliwiająca wsparcie reintegracji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych masażystów.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Studio Rehabilitacyjno-Gimnastyczne „BIO-REH” s.c. Urszula Brania, Agnieszka Iskrowicz-Bałys

Na stoisku studia Rehabilitacyjno-Gimnastycznego BIO-REH czeka wiele atrakcji. Odbędzie się tam m.in. pokaz zabiegu magnetostymulacji. To nowoczesna metoda rehabilitacyjna polegająca na ekspozycji całego ciała lub jego części w wolnozmiennym polu magnetycznym .Pozwala skutecznie utrzymać zdrowie i sprawność. Jest stosowana jako profilaktyka przeciw chorobom. Na stoisku BIO-REH będzie można także zobaczyć nowoczesną platformę wibracyjną. Zainteresowani ofertą wystawcy będą mogli zaopatrzyć się w kosmetyki i suplementy.

Studio BIO-REH oferuje kompleksową usługę dla każdego kto chce poprawić stan swojego zdrowia, urodę, kondycję i stan psychiczny. Posiada liczne certyfikaty międzynarodowych metod rehabilitacyjnych – by pomóc w każdym schorzeniu, a także wspomaga terapię profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym wykorzystującym światło, prądy, zimno, pole magnetyczne i ultradźwięki.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Czarny Groń

Z nimi nuda się nie uda! Animatorzy ze stoiska Czarny Groń zapraszają do zabawy. Na najmłodszych będzie czekał Pingwin, który zatańczy z nimi tańce-łamańce i wystąpi w swoim specjalnym pokazie „tańca Pingwina”. Podczas warsztatów rycerskich każdy będzie mógł przygotować swoją własną zbroję! A na stoisku będą się odbywały zabawy plastyczne i manualne: z malowankami, kolorowankami i wycinankami. Oprócz Pingwina – pluszowego przyjaciela najmłodszych – równolegle będą prowadzone zabawy ruchowe dla wszystkich chętnych. Dla każdego dziecka przewidziane są drobne upominki.

Czarny Groń to to nowoczesny obiekt turystyczny w miejscowości Rzyki, nieopodal Wadowic i Andrychowa. Hotel, będący częścią kompleksu hotelowo-turystycznego Czarny Groń, nazwę wziął od szczytu, u którego stóp się znajduje. Oprócz noclegów i doskonałej kuchni, Czarny Groń oferuje swoim klientom atrakcje tematyczne, np. Wakacje u Pingwina, Narty Latem czy Szalone Urodziny.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Politechnika Krakowska, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego

Politechnika Krakowska przygotowała coś specjalnego dla umysłów ścisłych. W ramach prezentacji oferty Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego będzie można zobaczyć i przetestować urządzenia wykorzystywane do badań energooszczędności budynków, np. Blower Door test, kamerę termowizyjną czy przeprowadzić badanie mikroklimatu. Zainteresowani budownictwem energooszczędnym będą mogli zasięgnąć porad u specjalistów. Odbędą się także konkursy wiedzy o energooszczędności z atrakcyjnymi nagrodami.

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE) to innowacyjna jednostka Politechniki Krakowskiej, której celem jest nawiązywanie partnerskiej sieci współpracy pomiędzy nauką i biznesem. MCBE jest uczelnianym centrum z dobrze wyposażonym zapleczem badawczo-rozwojowym, prowadzącym działalność usługową, doradczą, informacyjną, szkoleniową, promocyjną w zakresie transferu innowacyjnych technologii, przedsiębiorczości oraz stymulowania nowatorskich projektów w obszarze niskoenergetycznego budownictwa.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

SpeedWood

Do stworzenia wyjątkowego modelu roweru zainspirowała ich... natura. Tak powstał SpeedWood, czyli rower z ramą z drewnianej sklejki brzozowej, swoim kształtem przypominający plaster miodu. Firma SpeedWood, posiadająca wieloletnie doświadczenie w obróbce drewna, zapewnia o niepowtarzalności swojego produktu i daje dożywotnią gwarancję na ramę. Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich, na stoisku wystawcy, będzie można wypróbować ten niezwykły wynalazek. Dodatkowo firma SpeedWood zaprezentuje inny unikatowy produkt – sanki SnowSpirit.

Rowery SpeedWood przełamują stereotypy i przyciągają wzrok. Wyposażone są w 7 biegów, a ramę można dostosować do swojego wzrostu, w dostępnych rozmiarach: S, M i L. Sanki SnowSpirit posiadają sportową konstrukcję ułatwiającą sterowanie, nierdzewne płozy (odporne na korozję) i wodoodporne siedzisko sprawiające, że sanki przygotowane są na każdą ewentualność pokonywania przeszkód.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Miasto Oświęcim

Oświęcim to miasto usytuowane pomiędzy Aglomeracją Śląską a Krakowem, w dolinie rzeki Soły. Położony jest na ważnym szlaku komunikacyjnym, łączącym Śląsk i Małopolskę. Oświęcim może poszczycić się starówką i Zamkiem Piastowskim górującym nad miastem, który obecnie jest siedzibą muzeum miejskiego. By podtrzymywać rangę miasta, Urząd Miasta Oświęcimia realizuje na bieżąco wiele projektów. Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich na stoisku wystawcy zapoznamy się z niektórymi z nich, m.in. budową infrastruktury dla Miejskiej Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowe Dwory”, przebudową Hotelu Olimpijskiego w Oświęcimiu (Etap I), budową Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą czy Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej (MSIT).

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Budowa infrastruktury dla Miejskiej Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowe Dwory”

Oświęcim kładzie duży nacisk na rozwój gospodarki poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków dla inwestowania oraz rozwoju miejscowej przedsiębiorczości. Jednym z elementów realizacji tego celu było stworzenie Miejskiej Strefy Gospodarczej w Oświęcimiu, której obszar wynosi ponad 40 ha. Realizacja projektu przyczyniła się do powstania nowych firm na obszarze Miejskiej Strefy Gospodarczej w Oświęcimiu. W 2012 r. na terenie strefy zlokalizowanych było 60 firm: z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. Z kolei w Oświęcimskim Inkubatorze Przedsiębiorczości działało 30 firm, głównie z branży usługowej. W sumie jest to 90 nowych firm dających zatrudnienie mieszkańcom miasta.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Przebudowa Hotelu Olimpijskiego w Oświęcimiu – Etap I

W dniu 16 marca 2012 r., po półtorarocznej przerwie spowodowanej całkowitą przebudową, Hotel Olimpijski oficjalnie wznowił swoją działalność. Trzygwiazdkowy Hotel Olimpijski w Oświęcimiu jest własnością Gminy Miasta Oświęcim. Hotel jest jednym z trzech obiektów sportowych zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. Usytuowanie Oświęcimia na granicy Śląska i Małopolski, w pobliżu dużych Lotnisk Międzynarodowych, w dogodnej komunikacji oraz sąsiedztwie KL Auschwitz powoduje, że Hotel stanowi doskonałą bazę noclegową spełniającą wymogi turysty.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT)

Małopolski System Informacji Turystycznej jest kluczem do odkrywania Małopolski. Dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków unijnych, Małopolska staje się bliższa turyście. W punktach Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji, która umożliwi zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami turysty.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Budowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu jest nie tylko nowoczesną i funkcjonalną placówką o powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, ale także trwałą platformą międzykulturowych i międzypokoleniowych działań realizujących potrzeby intelektualne, emocjonalne i integracyjne. Oświęcimska Biblioteka wyglądem przypomina galerię. Na najniższej kondygnacji znajduje się garaż podziemny, rowerownia oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze bryłę obiektu przecina wzdłuż „Galeria przechodnia”, która stanowi jednocześnie szlak komunikacyjny i miejsce, gdzie można przy okazji obejrzeć wystawę.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich będzie można porozmawiać ze specjalistami ds. Funduszy Europejskich na temat nowych środków unijnych dla Małopolski na lata 2014-2020. Dowiesz się wszystkiego o możliwościach, terminach i kryteriach otrzymania wsparcia. W Punkcie Informacyjnym otrzymasz rzetelne, kompleksowe informacje na temat dostępnych w Małopolsce Funduszy Europejskich, np. na założenie własnej firmy. 

Fantastyczny pomysł na biznes rodzi się w Twojej głowie? Uzależniony jesteś jednak od środków finansowych, których brak nie pozwala tego pomysłu wcielić w życie? Nie martw się na zapas! Przyjdź do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Małopolsce. Skorzystasz z pakietu informacji na temat możliwości, terminów i etapów, które trzeba przejść, by otrzymać dofinansowanie.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 12:00

Koncerty

Porębianie

Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Wandy Heród i działa nieprzerwanie do dziś. Liczy 24 osoby i ma w swoim repertuarze piosenki ludowe, estradowe, religijne oraz różne formy teatralne np. Jasełka. Kierownictwo muzyczne przez 25 lat sprawował mgr Stanisław Grabowski, a po jego śmierci chór prowadzi mgr Wojciech Pieczka. Zespół działa pod patronatem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim (OKSiR).

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 15:00

Pedro y Mari

To zespół muzyczny poruszający się w stylistyce jazzowej (bossa-nova, latin jazz, swing itp.). Trzonem zespołu jest duet - rodzeństwo Maria Kudełka-Gonet (wokalistka) oraz gitarzysta Piotr Kudełka. Aby wzbogacić brzmienie, Maria używa także fletu poprzecznego, melodyki oraz instrumentów perkusyjnych, a Piotr wykorzystuje różne rodzaje gitar, posiłkując się także looperem, którym na żywo nagrywa i odtwarza dopiero co zagrane dźwięki. W 2012 roku wygrali konkurs piosenki europejskiej w ramach festiwalu "Eurosong" w Katowicach. Wystąpili w TVP Katowice, TV Silesia oraz TVN.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 17:00

Marcin Boiński BAND

Na co dzień występują w różnych składach. Maria Wróbel to wokalistka związana z Big-Bandem „Jack-Band”. Marcin Kurcz jest pianistą, kompozytorem i producentem, na co dzień związanym z zespołem „Krzywa Alternatywa”. Marcin Boiński – na ogół nie występuje, a jak już, to próbuje śpiewać i grać na gitarze. Zagrają kilkanaście utworów – trochę znanych, trochę zapomnianych, różnej „maści”.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 18:00

Krzywa Alternatywa

To zespół muzyczny z Oświęcimia, grający muzykę alternatywną z domieszką rocka oraz reggae i ska. W 2012 roku zespół wziął udział w 3. edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka". Ma za sobą występy m.in. w programach: "Kawa czy herbata?", "Must Be the Music. Tylko muzyka" czy "Się kręci Na żywo". Zespół jest finalistą Maj Music Festival2009, oraz uczestnikiem takich festiwali jak: Rock Reggae Festival 2009 i Oświęcim Life Festiwal 2011.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 19:00

Golec uOrkiestra

Podczas Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Oświęcimiu gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra. Ta muzyczna formacja, znana z przebojów, takich jak: „Słodycze”, „Lornetka”, „Ściernisko” czy „Leć muzyczko”, będzie gwarantem niezapomnianych wrażeń artystycznych i dobrej zabawy.

Data i godzina atrakcji: 12 lipca 2015 roku 21:00